Tlakomer Geratherm Active Control Plus

testovaním tlakomerov mám bohaté skúsenosti a môžem povedať, že sa mi do rúk dostalo naozaj množstvo tlakomerov rôznych značiek a typov.

Tento krát sa mi podarilo otestovať tlakomer značky Geratherm, konkrétne typ Active Control Plus.

Musím povedať, že spočiatku som bola trošku skeptická. Značku Geratherm som totiž nepoznala a výrobok tejto značky som držala v rukách prvýkrát. Ako to dopadlo? Prečítajte si v nasledujúcej recenzii.

Čo sa mi páči

 • Dizajn, najmä veľký displej
 • Ľahké ovládanie
 • Indikátory výšky nameraného tlaku
 • Indikácia srdcovej arytmie
 • Upozornenie na pohyby pri meraní
 • Automatické vypnutie
 • Pamäť – 2x60 meraní
 • Univerzálna manžeta
 • Tlakomer má vlastnú nabíjaciu batériu
 • Obsah balenia – USB kábel a cestovné puzdro v balení

Čo sa mi nepáči

 • Cena

Ako vyzerá tlakomer Geratherm Active Control Plus

Tlakomer Geratherm Active Control Plus

Tento tlakomer ma zaujal už na prvý pohľad. Dá sa povedať, že väčšina tlakomerov má typizovaný vzhľad. Skrátka, vyzerajú veľmi podobne.

Tento sa však odlišuje tak farbou ako aj tvarom. Jeho telo pripomína mobilný telefón a zaujme aj výrazná modrá farba.

Tlakomeru dominuje veľký prehľadný LCD displej, na ktorom sa namerané údaje zobrazujú klasickým spôsobom – systolický tlak, diastolický tlak a pulz. Pod displejom sú tlačidlá Start (na zapnutie) a Mem (na ukladanie do pamäte).

Tlakomer Geratherm Active Control Plus sa od iných tlakomerov líši tiež tým, že má vlastnú nabíjateľnú lithium-ion batériu, ktorá sa nabíja pomocou USB kábla. Ten je samozrejme súčasťou balenia.

Keď sme už pri balení, spomeniem tiež cestovné puzdro, ktoré je jeho obsahom. To sa určite hodí.

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer Geratherm Active Control Plus je digitálny tlakomer na rameno. Poďme k jeho funkciám. Začala by konštatovaním, že tento tlakomer je bežný, priemerný typ tlakomeru, s klasickými funkciami. V ničom nejako extra nevyniká. Ak teda hľadáte nejakú novinku, prípadne technickú vychytávku, tento tlakomer vás nezaujme. Je skôr pre nenáročnejších používateľov.

Krabica Tlakomer Geratherm Active Control Plus

Čo teda dokáže? Pokiaľ ide o presnosť merania, môžete sa na Tlakomer Geratherm Active Control Plus spoľahnúť. Moja skúsenosť s meraním je pozitívna, tlak mi nameral presne, respektíve v hodnotách, v akých sa môj krvný tlak bežne pohybuje. Presnosť merania potvrdzuje aj Klasifikácia podľa európskej smernice pre zdravotnícke pomôcky 93/42/ EHS -trieda IIa.

Výrobca udáva, že tlakomer odmeria tlak s odchýlkami max. +/- 3 mmHg a pulz s odchýlkou max. 5% nameranej hodnoty. Myslím, že toto tvrdenie je pravdivé.

Meranie tlaku na tomto prístroji je veľmi jednoduché. Ako som už spomínala, ovláda sa len dvomi tlačidlami – Start, ktorým sa zapína a Mem, ktorým sa namerané údaje ukladajú do pamäti.

Mimochodom, ak by ste tlakomer zabudli vypnúť, automaticky sa vypne sám. Pokiaľ ide o pamäť, tá je určená pre dvoch užívateľov, ktorí si môžu uložiť až po 60 meraní, a to vrátane dátumu a času merania.

Výhodou je tiež to, že digitálny Tlakomer Geratherm Active Control Plus dokáže spriemerovať tri posledné namerané hodnoty.

Z doplnkových funkcií je treba spomenúť, že ak sa pri meraní nevhodne hýbete, upozorní vás na to indikátor. Ak sa indikátor pohybu zobrazí na displeji, vtedy namerané výsledky nemôžete považovať za úplne presné a meranie radšej zopakujte.

Výhodou je tiež to, že tlakomer dokáže symbolom srdca indikovať arytmiu. Ak sa na displeji zobrazí tento symbol, radšej to oznámte svojmu ošetrujúcemu lekárovi. Spomeniem tiež indikátory výšky nameraných hodnôt krvného tlaku, a to zelený, žltý, oranžový a červený. Takáto farebná symbolika je v súlade s klasifikáciou Svetovej zdravotníckej organizácie.

Tlakomer Geratherm Active Control Plus

Z funkcií tlakomeru by to bolo asi všetko. Je ich pomerne málo. Pre niekoho to môže byť nevýhoda, pre iného zas výhoda. Kto hľadá len jednoduchý prístroj na občasné meranie tlaku, bude spokojný.

Výhodou je aj univerzálna manžeta, až do obvodu zápästia 42 cm. Mne osobne sa páči tiež vlastná nabíjacia batéria, ktorú nabijete pomocou USB kábla. Mala by podľa výrobcu vydržať až 54 tisíc meraní.

Keď už spomínam výrobcu, je treba povedať, že Geratherm je nemecká značka. Firma sa špecializuje na zdravotnú techniku, ktorú vyvíja na základe najnovších technológií. Ja som ju, paradoxne, nepoznala. No táto značka má v odbore už niekoľkoročné skúsenosti.

A čo sa mi na tomto tlakomeri nepáči? Iba jeho cena. Tlakomer Geratherm Active Control Plus nie je síce nejako predražený. No myslím si, že takéto jednoduché prístroje v podobnej kvalite a s podobnými funkciami sa dajú zakúpiť aj lacnejšie. Ak sa však preňho rozhodnete, určite vás poteší napríklad lehota 6 mesiacov na vrátenie, ktorú poskytuje predajca.

prezdravie.sk

Tlakomer Geratherm Active Control Plus si môžete kúpiť v eshope prezdravie.sk, kde nájdete množstvo užitočných produktov pre zdravie a domácnosť. Eshop prezdravie.sk má Heureka hodnotenie spokojnosti zákazníkov 95%. Takisto je držiteľom „Certifikátu pravosti“, ktorý zaručuje originalitu tovaru, záručný a pozáručný servis. Je tiež držiteľom certifikátu „Zelená firma“, pretože prispieva k ochrane životného prostredia.

 

Alternatívne produkty

Ak hľadáte podobný produkt, siahnite napríklad po prístroji Tlakomer SENCOR SBP 690. Má veľmi podobné funkcie, no pamäť len pre jedného užívateľa.

Záverečné zhodnotenie

Digitálny tlakomer na rameno Geratherm Active Control Plus musím objektívne zhodnotiť ako priemer. Pokiaľ ide o presnosť merania, nedá sa mu nič vyčítať. No zaujme maximálne dizajnom a univerzálnou manžetou. Nemá žiadne výnimočné doplnkové funkcie. Je to proste jednoduchý tlakomer na bežné meranie tlaku.

FAQ

Pre koho je Tlakomer Geratherm Active Control Plus určený?
Odporúčam ho najmä nenáročným zákazníkom, ktorí hľadajú tlakomer na bežné kontrolné merania tlaku. V prípade, že vás trápia vážnejšie zdravotné problémy, nie je to úplne top produkt, ktorý si môžete vybrať. Aj napriek tomu, že meria pomerne presne. Avšak do domácej lekárničky je úplne postačujúci.

Čo je súčasťou balenia?
V balení nájdete okrem samotného tlakomeru (ktorý má vlastnú nabíjaciu batériu) aj USB kábel, cestovné puzdro, predĺženú manžetu, záručný list a návod na použitie.

Tlakomer Geratherm Active Control Plus

57,60
8

Dizajn

9.0/10

Jednoduchosť ovládania

10.0/10

Presnosť merania

9.0/10

Doplnkové funkcie

6.0/10

Cena

6.0/10

Pros

 • Detekcia pohybu
 • Automatické vypnutie
 • Indikácia srdcovej arytmie
 • Vlastná nabíjacia batéria
 • USB kábel a cestovné puzdro v balení

Cons

 • Vyššia cena

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *