Tlakomer SENCOR SBP 690

Som aktívna športovnkyňa a problémy s krvným tlakom nemám. Venujem sa hlavne behu a bicyklovaniu. Keďže občas mám pocit, že môj krvný tlak je trochu nižší, rozhodla som sa, že si kúpim tlakomer.

Len tak, pre zaujímavosť a aby som mala prehľad, či môj krvný tlak výraznejšie nekolíše po športových výkonoch. Keďže, ako som už spomínala, nemám problémy s krvným tlakom, povedala som si, že veľa neinvestujem. Nakoniec som sa rozhodla pre Tlakomer Sencor SBP 690, s manžetou na nadlaktie.

Čo sa mi páči

 • Perfektná cena vzhľadom k tomu, že ide o tlakomer na rameno
 • Indikácia srdcovej arytmie
 • Indikácia slabej batérie
 • Indikácia roztrasenej ruky
 • Automatické vypnutie po minúte
 • Uchováva údaje v pamäti aj po výmene batérií

Čo sa mi nepáči

 • Sieťový adaptér nie je súčasťou balenia
 • Súčasťou balenia nie je ani puzdro na tlakomer
 • Tvrdšia manžeta

Ako vyzerá Tlakomer Sencor SBP 690

Tlakomer SENCOR SBP 690Na dizajn si u tlakomeru až tak nepotrpím. Napriek tomu je tento tlakomer vcelku pekný.

Oceňujem jeho šikmé telo. V zadnej časti je širší a v prednej užší. Je tak lepšie vidieť na displej a po odmeraní tlaku sa nemusím nahýnať, hodnoty sú vynikajúco čitateľné.

Rovnako oceňujem aj veľkosť displeja. Údaje z neho dokáže bez problémov odčítať aj človek s horším zrakom.

Pozitívom je, že súčasťou balenia sú batérie. Avšak sieťový adaptér pribalený nie je. No máte možnosť si ho dokúpiť. Ja som tak zatiaľ neurobila. Tlakomer je pomerne malý a ľahký.

Podrobnejšia špecifikácia tlakomeru Sencor SBP 690

Tlakomer Sencor je napájaný štyrmi AA batériami, ktoré sú súčasťou balenia. Je možnosť dokúpiť si tiež sieťový adaptér SBX001. Na občasné meranie tlaku to však nepovažujem za potrebné.

Čo sa týka ďalšieho príslušenstva, súčasťou balenia je samozrejme manžeta. Tá je univerzálna, až do obvodu 42 cm. Takže tento tlakomer na rameno môžu bez problémov používať aj silnejší ľudia.

Jediné, čo mi pri meraní trošku nevyhovovalo, je nezvyčajná tvrdosť manžety a horšia manipulácia s ňou.

Poďme však k samotnému tlakomeru Sencor SBP 690. Má dosť veľký displej, na ktorom sa po uskutočnení merania zobrazujú údaje – systolický tlak, diastolický tlak a pulz.

V ľavej časti displeja sa zobrazí údaj o dátume a v prípade, že si údaje ukladáte do pamäte tlakomeru, tak aj poradové číslo merania.

Pokiaľ ide o pamäť, tá dosahuje až 60 uložených meraní, a to pre jednu osobu. Okrem hodnoty tlaku sa uloží aj dátum a čas merania.

Tlakomer Sencor SBP 690 teda odporúčam vtedy, ak si namerané údaje chce ukladať len jeden človek. Ak potrebujete tlakomer s väčšou pamäťou pre viac užívateľov, siahnite po inom type.

Tlakomer SENCOR SBP 690 obalRozsah merania u tlaku je od 0 do 300 mmHg a pri pulze od 40 do 199 za minútu. Takže tlakomer dokáže namerať aj veľmi nízke a naopak, veľmi vysoké hodnoty tlaku a pulzu.

Okrem toho, displej graficky rozlišuje nižšie alebo vyššie namerané hodnoty. Takže hneď vidíte, že s vašim tlakom nie je niečo v poriadku.

Manžeta sa natlakuje, po stlačení tlačidla zapnutia, automaticky.

Čo sa týka presnosti merania, moja skúsenosť je pozitívna. Keď som si tlak merala po športovom výkone, namerané hodnoty boli vyššie. V dopoludňajších hodinách mi tlakomer nameral pravidelne normálny tlak. Pri opakovaných meraniach sa namerané hodnoty líšili len minimálne.

Čo ma príjemne prekvapilo, je funkcia automatického vypnutia. Ak sa tlakomer nepoužíva minútu, sám sa vypne, čím šetrí batérie.

Výborné je tiež to, že po výmene batérií sa uložené údaje nezmažú, ale ostávajú v pamäti.

Ako uvádza výrobca, tlakomer indikuje aj srdcovú arytmiu.

Alternatívne produkty

Ak hľadáte podobný produkt, ale uprednostňujete skôr tlakomer na zápästie, skúste Tlakomer Beper 40121.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Sencor SBP 690 hodnotím veľmi pozitívne. Moje potreby a očakávania, čo sa týka tlakomeru, určite naplnil. Za málo peňazí som dostala produkt, ktorý mi na občasné meranie tlaku dokonale vyhovuje. Pozor len na tvrdosť manžety. Niekomu môže tento fakt prekážať.

Oceňujem tiež to, že tlakomer má aj rôzne doplnkové funkcie ako možnosť voľby jednotiek tlaku (mmHg alebo kPa), indikuje roztrasenú ruku, slabé batérie, automaticky diagnostikuje chyby pri meraní a mnoho ďalších.

Je síce určený len pre jedného užívateľa, ktorý si môže ukladať merania do pamäte, ale mne úplne stačí. Na preventívne merania krvného tlaku teda môžem len odporúčať.

FAQ

Je Tlakomer Sencor SBP 690 spoľahlivý?

Keďže sa jedná o tlakomer na rameno, jeho merania sú presnejšie, ako je to u tlakomerov na zápästie.

Vzhľadom na nízku cenu ponúka tento tlakomer pomerne presné meranie krvného tlaku.

V prípade, že máte problémy s vysokým krvným tlakom, kedy je naozaj nutné pravidelné a presné meranie tlaku, siahnite po kvalitnejšom prístroji vo vyššej cenovej kategórii.

Čo je súčasťou balenia?

Okrem samotného tlakomeru nájdete v balení návod na použitie a 4 AA batérie. Súčasťou balenia však nie je sieťový adaptér, ani puzdro na tlakomer. Sieťový adaptér je možné dokúpiť samostatne.

Tlakomer Sencor SBP 690

20,49€
7.8

Dizajn

6.0/10

Jednoduchosť ovládania

9.0/10

Presnosť merania

7.0/10

Doplnkové funkcie

7.0/10

Cena

10.0/10

Pros

 • Výborná cena
 • Automatické vypnutie
 • Veľká pamäť
 • Indikácia slabej batérie
 • Indikácia roztrasenej ruky

Cons

 • Chýbajúci sieťový adaptér
 • Tvrdšia manžeta

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *