Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch digitálny automatický

Na domáce testovanie som mala k dispozícii digitálny Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch. Jedná sa o špičkový prístroj, ktorý využíva najmodernejšie technológie a je skutočne kvalitný. Treba však povedať, že je určený skôr pre užívateľov, ktorí majú radi moderné technológie.

Čo sa mi páči

 • Veľký displej
 • Ovládanie dotykom
 • Technológia AFIB – zisťovanie predsieňovej fibrilácie ako prevencia rizika mozgovej porážky a srdcového infarktu
 • MAM technológia – analýza výsledkov 3 automatických meraní po sebe
 • Klinicky overená presnosť – najvyšší stupeň presnosti A/A
 • Testovaný aj na špecifických skupinách populácie
 • Pamäť pre 2 užívateľov – 2x99 meraní
 • Technológia Gentle+ - pohodlné, presné a rýchle meranie
 • Pripojenie k PC cez USB
 • Bezplatný softvér na analýzu nameraných dát
 • Indikátor pohybu pri meraní
 • Indikátor tesnosti manžety
 • Záruka 5 rokov na prístroj
 • Obsah balenia

Čo sa mi nepáči

 • Nebadám žiadne negatíva

Ako vyzerá tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch

Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch digitálny automatický

Tak, ako sa mi pozdávajú funkcie Tlakomeru Microlife BP A7 AFIB Touch, pozdáva sa mi aj jeho dizajn.

Telo tlakomeru je pomerne ploské, tenké a tak trochu pripomína smartfón. Dominuje mu veľký prehľadný displej, ktorý sa ovláda dotykom. Takže ho určite odporúčam skôr mladšej generácii, respektíve pre niekoho, kto nemá problém s modernými technológiami. Ak chcete tlakomer pre babku alebo dedka, toto zrejme nebude tá správna voľba.

Údaje sú na displeji zobrazované úplne klasickým spôsobom, ako je to pri všetkých tlakomeroch – systolický tlak, diastolický tlak a nakoniec pulz.

V celkom hornej časti displeja sa zobrazuje čas. A v prípade, že si ukladáte merania do pamäte, v dolnej časti displeja sa zobrazí ikonka osoby s číslom 1 alebo 2.

Takisto v dolnej časti displeja je zobrazené slovo „Start“. Po kliknutí naň sa začína samotné meranie. Na bočnej strane prístroja nájdete tlačidlo, ktorým sa tlakomer uzamkne, respektíve odomkne, ďalej vstup na USB kábel a tiež na sieťový adaptér.

Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch digitálny automatický
Príjemne ma prekvapil obsah balenia, ktorý je pomerne bohatý. V balení nájdete okrem samotného tlakomeru a manžety (veľkosť M-L pre paže od 22 do 42 cm) aj toto príslušenstvo:
 • stojan na tlakomer
 • ochranné puzdro
 • 4 batérie
 • USB kábel
 • sieťový adaptér
 • meradlo obvodu ramena
 • denník na zaznamenávanie výsledkov meraní
 • a samozrejme, návod na použitie
Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch digitálny automatický

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch je automatický digitálny tlakomer na rameno. Je to veľmi pokrokový a moderný prístroj, ktorý vyniká najmä rôznymi doplnkovými funkciami a technológiami.

Ako som už spomínala, zaujal ma hneď na prvý pohľad, a to svojim vzhľadom a tenkým telom, pripomínajúcim telefón.

Niekto by sa mohol nazdávať, že odčítať údaje z takéhoto tlakomeru je ťažké, keď ho máte položený na stole. Práve na tento účel však slúži plastový stojan na tlakomer. Poďme si však povedať niečo o jeho presnosti a rôznych technológiách.

Pokiaľ ide o presnosť, s prístrojom som bola absolútne spokojná. Môj krvný tlak síce nie je kolísavý, pohybuje sa vždy v rovnakých intervaloch, ale tento tlakomer mi ho nameral spoľahlivo.

Tlak som si s ním merala nielen ja, ale aj ostatní členovia domácnosti, pričom údaje boli vždy presné, respektíve namerané v rovnakých intervaloch, ako pri meraní u lekára. Jeho presnosť je overená podľa protokolu Britskej spoločnosti pre hypertenziu, a to najvyšším stupňom presnosti A/A. To len potvrdzuje jeho spoľahlivosť.

Microlife BP A7 AFIB Touch

Páčila sa mi tiež patentovaná MAM technológia. Tlakomer automaticky vykoná tri po sebe nasledujúce merania, ktorých výsledok spriemeruje. To zaručuje naozaj presné výsledky merania.

Okrem toho bola presnosť tlakomeru Microlife BP A7 AFIB Touch overovaná aj na špecifických skupinách populácie, a to na tehotných ženách, pacientoch s cukrovkou, obezitou a ochoreniami obličiek. To znamená, že tlakomer je vhodný aj pre ľudí so zdravotnými problémami a zaručuje vždy presné merania.

Z ďalších pokrokových funkcií treba spomenúť schopnosť tlakomeru pomocou funkcie AFIB rozpoznať riziko atriálnej fibrilácie (fibrilácie predsiení), čo je významné z hľadiska prevencie mozgovej porážky a srdcového infarktu. Priamo počas merania tlaku na toto riziko upozorní ikonka na displeji.

Ak sa vám takáto ikona na displeji zobrazí, určite o tom nezabudnite informovať svojho lekára.

Výhodou je tiež veľmi pohodlné meranie vďaka technológii Gentle+. Manžeta sa natlakuje len tak, ako je to potrebné pre konkrétneho používateľa. Teda netlačí a meranie nie je nepríjemné.

Tlakomer tiež dokáže upozorniť na nevhodný pohyb paže pri meraní a na príliš tesnú, teda nesprávne nasadenú manžetu, čo by mohlo skresliť výsledok merania.

Tlakomer je určený pre ľubovoľný počet používateľov, ak si neukladajú svoje merania, alebo pre dvoch používateľov, ktorí si môžu uložiť až 99 meraní spolu s dátumom a časom.

Na analýzu uložených dát slúži softvér, ktorý je dostupný úplne bezplatne. Stačí ho stiahnuť do svojho zariadenia. S PC alebo smartfónom sa tlakomer jednoducho prepojí pomocou USB kábla.

Tento tlakomer hodnotím veľmi pozitívne. A to tak jeho presnosť, ako aj doplnkové funkcie, ovládanie dotykovým displejom, možnosť prepojenia s PC, či dizajn.

Určite si ho zvoľte v prípade, že chcete mať namerané údaje k dispozícii v prehľadnom softvéri. Veľkým pozitívom je tiež predĺžená záruka na prístroj, a to až na 5 rokov. Na manžetu a sieťový adaptér sa vzťahuje klasická, dvojročná záruka.

prezdravie.sk

Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch si môžete kúpiť v eshope prezdravie.sk, kde nájdete množstvo užitočných produktov pre zdravie a domácnosť. Eshop prezdravie.sk má Heureka hodnotenie spokojnosti zákazníkov 95%. Takisto je držiteľom „Certifikátu pravosti“, ktorý zaručuje originalitu tovaru, záručný a pozáručný servis. Je tiež držiteľom certifikátu „Zelená firma“, pretože prispieva k ochrane životného prostredia.

Alternatívne produkty

V prípade, že hľadáte prístroj s podobnými funkciami, no v nižšej cenovej kategórii, siahnite po Tlakomeri Microlife BP A150 AFIB. Je lacnejší, no neponúka možnosť pripojenia k počítaču, či smartfónu.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch určite odporúčam každému, kto hľadá naozaj spoľahlivý a presný prístroj. Ak máte navyše záujem o tlakomer s možnosťou pripojenia k PC, je tento prístroj správnou voľbou.

Poteší tiež moderný dotykový displej a jednoduché ovládanie. Vzhľadom k jeho funkciám a kvalite je cena primeraná.

FAQ

Pre koho je určený Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch?
Pre užívateľov, ktorí ocenia moderné technológie – možnosť pripojiť tlakomer k počítaču alebo smartfónu a dotykový displej. Zároveň je vhodný tiež pre ľudí so zdravotnými problémami, keďže dokáže odhaliť riziko srdcového infarktu a mozgovej porážky. Ak hľadáte tlakomer pre starších ľudí, ktorí majú radšej klasiku, tento zrejme nebude najlepšou voľbou.

Aké funkcie Tlakomer Microlife BP A7 AFIB Touch ponúka?
Okrem spomínanej možnosti pripojenia k PC a analýze nameraných dát v bezplatnom softvéri, sú veľmi užitočné tiež funkcie rozpoznania rizika atriálnej fibrilácie (ako prevencia infarktu a porážky), MAM technológia – spriemerovanie troch automatických meraní pre čo najpresnejší výsledok a technológia Gentle+ pre pohodlné a rýchle meranie.

Microlife BP A7 AFIB Touch

91,10
9.2

Dizajn

10.0/10

Jednoduchosť ovládania

9.0/10

Presnosť merania

10.0/10

Doplnkové funkcie

9.0/10

Cena

8.0/10

Pros

 • Ovládanie dotykom
 • Technológia AFIB
 • MAM technológia
 • Indikátor tesnosti manžety
 • Záruka 5 rokov na prístroj

Cons

 • Žiadne

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *