Tlakomer Microlife BP A150 AFIB s adaptérom

Ďalší tlakomer, ktorý som mala možnosť vyskúšať, je Tlakomer Microlife BP A150 AFIB. Do domácej lekárničky si ho zvolila moja sestra a tak som mala možnosť odmerať si na ňom tlak už viac krát.

Ide o digitálny tlakomer na rameno, ktorý sa cenou pohybuje v strednej kategórii. Pokiaľ ide o jeho kvalitu, zaradila by som ho do vyššej strednej triedy. To znamená, že nie je úplne top, ale patrí k tým lepším prístrojom na meranie tlaku.

Čo sa mi páči

 • Dizajn
 • Veľký displej
 • Jednoduchá obsluha
 • Detekcia atriálnej fibrilácie ako prevencia mozgovej príhody
 • Univerzálna manžeta až do obvodu 42 cm
 • Adaptér v balení
 • Ochranný obal na uskladnenie tlakomeru v balení
 • Predĺžená záruka na 5 rokov
 • Presnosť merania overená Britskou spoločnosťou pre hypertenziu

Čo sa mi nepáči

 • Nenašla som žiadne negatíva

Ako vyzerá Tlakomer Microlife BP A150 AFIB

Tlakomer Microlife BP A150 AFIB s adaptérom

Už na prvý pohľad ma naozaj zaujal jeho dizajn. Tento tlakomer môžem s čistým svedomím označiť za veľmi moderný, čo sa týka vzhľadu.

S takýmto typom „tela“ tlakomeru som sa doposiaľ ešte nestretla. Jeho telo je úzke a vzhľadovo pripomína tak trošku smartfón.

Väčšiu časť tlakomeru tvorí práve displej, ktorý je naozaj veľký a perfektne čitateľný. Preto po ňom môžu siahnuť aj starší ľudia, prípadne tí, čo majú problém so zrakom.

Odčítanie hodnôt je tu bez problémov. V spodnej časti tlakomeru sa nachádza tlačidlo zapnutia. Namerané hodnoty sa zobrazujú štandardne – systolický tlak, diastolický tlak, pulz.

Pokiaľ ide o balenie, tu zrejme nie je čím prekvapiť. Aj v tomto prípade je tlakomer zabalený v malej kartónovej škatuľke. Balenie obsahuje okrem samotného tlakomeru a manžety aj sieťový adaptér a puzdro na uskladnenie tlakomeru doma, prípadne pri cestovaní.

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer Microlife BP A150 AFIB je digitálny tlakomer na rameno. Preto je, čo sa týka merania, pomerne presný. Jeho kvalitu potvrdzuje aj protokol Britskej spoločnosti pre hypertenziu, kde bol tlakomer ohodnotený stupňom A/A.

Moja skúsenosť je takisto pozitívna. Tlak si na ňom meriam síce len príležitostne, ale môžem povedať, že je naozaj presný, čo sa týka nameraných hodnôt.

Môj tlak sa spravidla pohybuje v intervale 110/120 na 70/80 a v tomto rozmedzí mi ho vždy nameral aj Microlife BP A150 AFIB.

Tlakomer Microlife BP A150 AFIB s adaptérom

Poďme k jeho ďalším funkciám. Veľmi sa mi na ňom páči, že sa naozaj jednoducho používa. Keďže som si svoje údaje neukladala, na odmeranie tlaku mi stačilo nasadiť manžetu a stačiť tlačidlo zapnutia.

Mimochodom, kónická manžeta je veľmi pohodlná a dobre sa nasadzuje. V prípade, že by ste si manžetu nasadili nesprávne, prípadne pri meraní hýbali ramenom, upozorní vás na to indikátor.

Tlakomer disponuje aj funkciou Gentle+ pre pohodlné, rýchle a presné merania s jemným nafukovaním a vyfukovaním manžety.

Z ďalších zaujímavých a užitočných funkcií treba spomenúť napríklad funkciu zvanú „MAM technológia“. Ide o automatické tri merania za sebou v jednom kroku. Značka Microlife má túto technológiu patentovanú. V prípade, že vám tlak zvykne kolísať, automatické tri merania za sebou sú veľmi užitočné. Tlakomer ich spriemeruje a tak máte k dispozícii naozaj presné výsledky.

Ľudia s vážnejšími zdravotnými problémami určite ocenia aj funkciu AFIB. Ide o detekciu fibrilácie predsiení, ktorá je rizikovým faktorom vzniku mozgovej cievnej príhody. Pri meraní tlaku teda zároveň máte pod kontrolou aj prípadné riziko mozgovej príhody, čo je určite užitočná funkcia navyše.

Ak sa vám pri meraní tlaku na displeji zobrazuje indikátor AFIB, určite to oznámte svojmu lekárovi. Ten môže vykonať ďalšie vyšetrenia a tak potvrdiť, prípadne vyvrátiť túto diagnózu.

Pokiaľ ide o parametre tlakomeru, jeho pamäť dokáže uložiť až 30 meraní. Na bežné používanie v domácnosti je takáto pamäť určite postačujúca.

Tlakomer ukazuje na displeji tiež to, v akom stave sú batérie. Pozitívne hodnotím aj manžetu, ktorá je univerzálna a vhodná až do obvodu 42 cm. Ak teda bude tlakomer používať aj človek s hrubšími pažami, nie je nutné dokupovať ďalšiu manžetu.

Veľmi výhodná je 5 ročná predĺžená záruka.

Myslím si, že ak je výrobca ochotný poskytnúť takúto predĺženú záruku, aj to hovorí v prospech kvality produktu. Mne sa tento tlakomer javí ako naozaj kvalitný a spoľahlivý. Pri nákupe určite oceníte aj to, že predajca ponúka prepravu zdarma.

Lieky24

Digitálny tlakomer Microlife BP A150 AFIB si môžete zakúpiť v eshope lieky24.sk, ktorý ponúka množstvo užitočných zdravotníckych potrieb, liekov a prístrojov. Ide o internetovú lekáreň certifikovanú Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Kvalita a originalita produktov je teda zaručená. Eshop lieky24.sk takisto disponuje Heureka certifikátom spokojnosti zákazníkov.

Alternatívne produkty

Ak hľadáte podobný produkt, ale v nižšej cenovej hladine, odporúčam Tlakomer Microlife BP A2 Basic. Ten síce nedisponuje funkciou AFIB, ale dokáže rozpoznať srdcovú arytmiu.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Microlife BP A150 AFIB hodnotím veľmi pozitívne. Je vhodný aj pre náročnejších ľudí. Odporúčam ho dokonca aj v prípade, ak máte problémy s krvným tlakom a potrebujete tlakomer, ktorý meria naozaj presne a spoľahlivo. A to za naozaj primeranú a dobrú cenu.

Veľkou výhodou je spomínaná funkcia AFIB, ktorá dokáže upozorniť na riziko mozgovej cievnej príhody.

Tlakomer je tiež zaujímavý vzhľadovo. Poteší teda aj na oko. O jeho kvalite svedčí aj predĺžená päťročná záruka. Ak teda hľadáte kvalitný tlakomer za dobrú cenu a s funkciami navyše, určite po ňom siahnite.

FAQ

Aké doplnkové funkcie má Tlakomer Microlife BP A150 AFIB?
V prvom rade je to funkcia AFIB, ktorá detekuje fibriláciu predsiení a tak dokáže odhaliť riziko mozgovej cievnej príhody. Užitočná je aj MAM technológia, ktorá vykoná tri automatické merania krvného tlaku za sebou a výsledky spriemeruje.

Pre koho je Tlakomer Microlife BP A150 AFIB určený?
Odporúčam ho do domácej lekárničky tak pre preventívne merania, ako aj pre ľudí so zdravotnými problémami. Je to tlakomer na rameno, ktorého presnosť je overená podľa protokolu Britskej spoločnosti pre hypertenziu.

Tlakomer Microlife BP A150 AFIB

66,87
9.2

Dizajn

10.0/10

Jednoduchosť ovládania

9.0/10

Presnosť merania

9.0/10

Doplnkové funkcie

9.0/10

Cena

9.0/10

Pros

 • Jednoduché používanie
 • Technológia AFIB
 • Technológia MAM
 • Veľký displej
 • Predĺžená záruka

Cons

 • Tlakomer nemá žiadne negatíva

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *