Tlakomer Veroval

Tento tlakomer som vybrala ako darček pre starých rodičov. O tom, že to bude práve Veroval tlakomer, rozhodla najmä univerzálna veľkosť manžety, jednoduchosť používania, pamäť určená pre dve osoby a v neposlednom rade tiež to, že tlakomer dokáže detekovať srdcovú arytmiu.

Pred odovzdaním som ho, samozrejme, niekoľkokrát vyskúšala a moje skúsenosti s tlakomerom Veroval si môžete prečítať nižšie.

Čo sa mi páči

 • Upozorňuje na srdcovú arytmiu
 • Cena
 • Ergonomická univerzálna manžeta
 • Pamäť pre dve osoby
 • Univerzálna manžeta až do obvodu 42 cm
 • Výdrž batérie
 • Svetelné kontrolky ako analýza nameraných hodnôt – systém „semaforov“
 • Zobrazuje priemerné namerané hodnoty krvného tlaku
 • Pripojiteľný k PC – USB kábel súčasťou balenia
 • Presnosť overená Európskou spoločnosťou pre hypertenziu

Čo sa mi nepáči

 • Súčasťou balenia nie je adaptér, avšak je možnosť dokúpiť ho samostatne.

Ako vyzerá tlakomer Veroval

Tlakomer Veroval

Ako som už spomínala, tento tlakomer som vybrala ako darček pre mojich starých rodičov. O tom, že som ho zvolila, rozhodol aj jeho dizajn.

Už na prvý pohľad na mňa totiž pôsobil tak nejako jednoducho. Samozrejme, v pozitívnom zmysle. Na pohľad pôsobil ako jednoduchý na používanie, čo sa mi po vyskúšaní aj potvrdilo. Práve preto si myslím, že je vhodný aj pre vyššiu vekovú kategóriu používateľov.

Okrem displeja, ktorý je veľký a vynikajúco čitateľný, má tlakomer iba tri tlačidlá. Jedno pre vypnutie/zapnutie a dve, ktoré umožňujú ukladanie dát pre užívateľa 1 a užívateľa 2.

Pokiaľ ide o balenie, v kartónovej škatuľke nájdete okrem samotného tlakomeru aj univerzálnu manžetu, USB kábel na pripojenie k počítaču a samozrejme, návod na použitie.

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer Veroval je digitálny tlakomer na rameno. Má manžetu univerzálnej veľkosti, ktorá je vhodná pre paže od 22 cm až do obvodu 42 cm. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som pre starkých vybrala tento tlakomer. Dedo je totiž silnejšej postavy a preto potrebuje širšiu manžetu.

Hľadala som teda tlakomer, ktorý budú môcť používať obaja bez toho, aby bolo nutné vymieňať manžetu. K manžete je však potrebné povedať niečo viac. Okrem toho, že je univerzálna, tlakomer pri nahusťovaní manžety pracuje s technológiou Comfort Air.

Pri prvom meraní je nutné nahustiť manžetu až na hodnotu 190 mmHg. Avšak pri ďalších meraniach už sa nahustí automaticky na potrebnú hodnotu, a to na základe predchádzajúcich hodnôt. Vďaka tomu je meranie tlaku pohodlné a manžeta zbytočne príliš netlačí na pažu.

Poďme však k samotnému meraniu. Keďže ide o digitálny tlakomer na rameno, predpokladá sa, že meranie bude presné, respektíve presnejšie ako u tlakomerov na zápästie.

O presnosti tohto tlakomeru svedčí aj pečať kvality, ktorú mu udelila Európska spoločnosť pre hypertenziu.

Pokiaľ ide o moje skúsenosti, tie sú pozitívne. Môj tlak sa zväčša pohybuje v normálnych hodnotách a takéto hodnoty mi nameral aj tlakomer Veroval.

Na skúsenosti som sa, samozrejme, opýtala aj starých rodičov. Obaja majú problémy s vyšším krvným tlakom a tlakomer im takéto hodnoty aj pravidelne nameral.

Navyše, dedo trpí problémami s nepravidelným srdcovým rytmom – arytmiou. Aj preto som preňho vybrala tento tlakomer, keďže dokáže srdcovú arytmiu detekovať a ohlási ju symbolom na displeji.

Kabica tlakomeru Veroval

Veľkou výhodou, a najmä pre starších používateľov, je systém kontroliek, takzvaný semaforový systém na displeji.

Ten označí hypertenziu 3. stupňa červenou farbou, 2. stupňa oranžovou farbou a hypertenziu 1. stupňa žltou farbou. Normálny krvný tlak označuje zelenou farbou.

Považujem to za veľmi výhodné a užitočné. Starkých som totiž upozornila, že ak by im tlakomer „zahlásil“ červenú farbu, je nutné vyhľadať lekára. Myslím si, že je to pre nich zrozumiteľnejšie, respektíve lepšie zapamätateľné, ako číselný údaj. Predsa len, sú to už ľudia v pokročilom veku.

Z ďalších jeho výhod by som spomenula pamäť, ktorá je určená pre dvoch užívateľov, pričom každý si môže uložiť až 100 nameraných hodnôt. Na ukladanie slúžia dve tlačidlá s označením pre užívateľa 1 a 2. Stačí stlačiť vybrané tlačidlo (teda 1 alebo 2 podľa toho, ktorá osoba si tlak meria) a údaje sa uložia.

Keď je prístroj vypnutý, týmito tlačidlami sa dajú zobraziť namerané uložené hodnoty, pričom tlakomer zobrazuje aj priemerné ranné, denné a večerné namerané hodnoty. Aj táto funkcia sa mi veľmi páči, keďže na zobrazenie údajov stačí opäť stlačiť len jedno tlačidlo a preto je to jednoduché aj pre starších ľudí.

Tlakomer je možné pripojiť k počítaču. Nepredpokladám, že by moji starí rodičia túto funkciu využívali. No ak to bude potrebné, údaje im budem sťahovať do PC ja.

Pozrite si návod, ako pripojiť tlakomer Veroval k počítaču.

Alebo si môžete stiahnúť návod na použitie tlakomeru Veroval vo formáte PDF (7,18MB).

Nakoniec spomeniem ešte to, že tlakomer má vynikajúcu výdrž batérie, a to až na 1000 meraní. Samozrejmosťou je zobrazovanie dátumu a času, a to aj pri uložených hodnotách. Ocenila som tiež dopravu zdarma. V balení mi však chýbal adaptér. Zatiaľ som ho nedokúpila. No ak to bude potrebné, určite ho pre starkých objednám.

Dr. Max

Ak sa vám tlakomer Veroval pozdáva, zakúpite ho online v lekárni Dr.Max, a to na stránke drmax.sk. Okrem tlakomerov tu nájdete aj ďalšie zdravotnícke pomôcky a samozrejme lieky, či doplnky výživy. Využiť môžete dopravu zadarmo pri nákupe nad 9,90€, či vernostný program.

Alternatívne produkty

Ak hľadáte tlakomer s podobnými funkciami, ktorý je takisto veľmi jednoduchý na použitie a detekuje arytmiu, zvoliť môžete napríklad tlakomer Cemio Metric 806 DUO COMFORT.

Záverečné zhodnotenie

Digitálny tlakomer Veroval hodnotím pozitívne. Oceňujem najmä presnosť merania, jednoduchosť používania a svetelnú signalizáciu. Je to tlakomer vynikajúci pre starších ľudí, ktorí majú problémy s tlakom, prípadne srdcovou arytmiou. Veľkou výhodou je tiež pamäť tlakomeru, určená až na 2x100 meraní. Za vynikajúcu cenu tak dostanete naozaj kvalitný tlakomer.

FAQ

Pre koho je určený Tlakomer Veroval?
Tento tlakomer určite odporúčam starším ľuďom. Ideálny je napríklad pre starší manželský pár, keďže má pamäť pre dve osoby. Vhodný je však do každej rodinnej lekárničky.

Aké sú najväčšie výhody Tlakomeru Veroval?
Okrem dobrej ceny určite oceníte tiež jednoduchosť používania, detekciu srdcovej arytmie, pohodlnú univerzálnu manžetu, dobre čitateľný displej, či farebnú signalizáciu nameraných hodnôt.

Tlakomer Veroval

61,29
8.4

Dizajn

8.0/10

Jednoduchosť ovládania

10.0/10

Presnosť merania

9.0/10

Doplnkové funkcie

7.0/10

Cena

8.0/10

Pros

 • Veľký displej
 • Upozorňuje na srdcovú arytmiu
 • Výdrž batérie
 • Systém "semafor"
 • Univerzálna manžeta

Cons

 • Adaptér nie je súčasťou balenia

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *