Tlakomer OMRON M7 Intelli IT

Recenzovanie tlakomerov je, dalo by sa povedať, mojou záľubou. Preto vždy keď mám možnosť, rada si nový tlakomer vyskúšam a otestujem jeho funkcie.

Tento krát sa mi do rúk dostala skutočná lahôdka vo svete tlakomerov. A to digitálny tlakomer na rameno Omron M7 Intelli IT. Prečo lahôdka? Dozviete sa nižšie.

Čo sa mi páči

 • Možnosť prepojenia so smartfónom cez bluetooth
 • Jednoduché používanie – tak prístroja ako aj aplikácie Omron Connect
 • Prehľadný veľký displej
 • Univerzálna manžeta vhodná aj pre väčšie paže
 • Systém Intelli Sense – tiché a komfortné natlakovanie manžety
 • Manžeta môže byť nasadená v podstate akokoľvek – 3600 presnosť merania
 • Indikátor hypertenzie a upozornenie na rannú hypertenziu
 • Detekcia nepravidelného pulzu
 • LED kontrola nesprávneho utiahnutia manžety
 • Detekcia pohybu tela pri meraní
 • Obsah balenia
 • Klinicky overená presnosť
 • Pamäť – 2x100 meraní
 • Výdrž batérií

Čo sa mi nepáči

 • Vyššia cena

Ako vyzerá tlakomer Veroval

Tlakomer omron m7 intelli it aplikácia

Dá sa povedať, že na prvý pohľad sa tento tlakomer nelíši od iných typov tlakomerov značky Omron. Na tom však príliš nezáleží, keďže dôležitá je najmä jeho funkčnosť a presnosť.

Vyzdvihnúť však treba jeho displej, ktorý je veľký a prehľadný. Displej zobrazuje údaje klasickým spôsobom – systolický tlak, diastolický tlak a pulz.

Zobrazuje tiež dátum a čas a v prípade merania do pamäte aj poradové číslo užívateľa 1 alebo 2.

Tlakomeru dominuje veľké modré tlačidlo Start/Stop, ktorým sa zároveň veľmi jednoducho ovláda.

Pozitívne hodnotím obsah balenia. Nájdete tu, okrem prístroja a univerzálnej manžety, tiež cestovné puzdro, 4 AA batérie a samozrejme aj záručný list a návod na použite.

Podrobnejšia špecifikácia

Dostávame sa k tomu, prečo som digitálny tlakomer Omron M7 Intelli IT označila za lahôdku vo svete tlakomerov.

V prvom rade musím vyzdvihnúť jeho presnosť merania. Od tlakomerov na rameno sa táto presnosť očakáva a Omron M7 Intelli IT nesklamal. Skúšala som si na ňom merať tlak viac krát denne – ráno, v obedných hodinách, aj večer. Keďže problémy s tlakom nemám, výsledky merania neprekvapili. Tlakomer mi nameral presne tie hodnoty, aké mávam pravidelne. A to pri každom meraní. Klinicky overená presnosť je teda namieste.

Veľmi pozitívne hodnotím rôzne funkcie tlakomeru. Začnime manžetou. Tá sa nafukuje naozaj potichu a čo je výhodou, na rameno netlačí. A to aj vďaka funkcii Intelli Sense, ktorá zaručuje pohodlné natlakovanie.

Veľa ľudí si meria tlak nesprávne, a to kvôli zlému nasadeniu manžety. Pri tlakomeri Omron M7 Intelli IT tento problém odpadá. Ak si manžetu príliš utesníte alebo ju naopak nedotiahnete, upozorní vás na to indikátor.

Čo sa týka správneho nasadenia manžety, nezáleží na tom, ako ju na paži otočíte. Má totiž merací vak po celom obvode, takže zaručuje 360°-ovú presnosť merania. V podstate si tu teda manžetu nemôžete nasadiť zle.

To podľa mňa môžu oceniť najmä vyššie ročníky, keďže naozaj nemusí byť jednoduché nasadiť manžetu správne jednou rukou, ak prsty už neslúžia tak, ako by mali. Samozrejme, manžeta je univerzálna, pre paže do obvodu 42 cm. Manžeta tlakomeru Omron M7 Intelli IT teda spĺňa všetko, čo sa od pohodlnej a presnej manžety očakáva.

Tento digitálny tlakomer na rameno je vhodný aj pre ľudí s problémami. Prečo? Má totiž množstvo doplnkových funkcií.

Dokáže detekovať nepravidelný pulz, upozorní na nebezpečnú rannú hypertenziu a navyše, v prípade vyššieho krvného tlaku sa rozsvieti upozorňujúca oranžová LED dióda.

V prípade, že je tlak normálny, dióda svieti zelenou farbou. Aj toto je vynikajúca funkcia pre starších ľudí, ktorým možno farba povie viac, ako čísla na tlakomeri.

Rovnako je výhodou to, že sa tlakomer jednoducho používa. Pre meranie tlaku stačí stlačiť modré tlačidlo Start/Stop. Pre ukladanie údajov zas tlačidlo s označením osoby 1 alebo osoby 2.

Pokiaľ ide o pamäť, tlakomer je ideálny pre dvoch užívateľov. Tí si môžu ukladať až 100 (x2) nameraných hodnôt. Tlak sa však samozrejme dá odmerať aj bez toho, aby ste si záznam ukladali. Používať ho teda môže ľubovoľný počet osôb. Tlakomer dokáže spriemerovať posledné tri merania, čo môže byť výhodou v prípade kolísavého tlaku.

Skvelé je tiež to, že ak pri meraní hýbete rukou alebo telom, tlakomer vás na to upozorní. Nemôže teda dôjsť k chybnému meraniu.

Tlakomer omron m7 intelli it aplikácia bluetooth

Veľkým pozitívom Tlakomeru Omron M7 Intelli IT je možnosť pripojiť ho k smartfónu alebo počítaču prostredníctvom bluetooth.

Spárovanie tlakomeru so zariadením je naozaj jednoduché. Stačí stlačiť tlačidlo, nájsť tlakomer v telefóne alebo PC, potvrdiť jedným kliknutím a je to.

Na ukladanie a analýzu údajov v zariadení slúži aplikácia Omron Connect, ktorá funguje v systéme IOS aj Android. Obrovskou výhodou aplikácie je to, že má schopnosť pamätať si viac meraní. Nie len 100 pre jedného užívateľa, ako je to priamo v tlakomeri. Ak máte problémy s krvným tlakom a potrebujete si údaje zaznamenávať, určite túto funkciu oceníte. Všetky údaje sa totiž jednoducho uložia do aplikácie. A na návšteve u lekára stačí vytiahnuť smartfón a údaje mu ukázať.

Rovnako aplikácia zaznamená aj nepravidelný pulz, či rannú hypertenziu. Tak máte údaje v aplikácii prehľadne na jednom mieste.

Starších ľudí by od kúpy tlakomeru mohlo odradiť to, že takýmto technickým „vychytávkam“ nerozumejú. Ani to však nie je problém. Údaje sa do smartfónu nemusia sťahovať okamžite po meraní tlaku. Postačí, ak sa o to seniorom postarajú napríklad raz týždenne deti alebo vnúčatá. Treba ešte spomenúť, že aplikácia Omron Connect (stiahnuť si ju môžete tu - pre android, pre IOS) je v angličtine. Avšak poradia si s ňou jednoducho aj tí, ktorí jazyk neovládajú.

Za jedinú nevýhodu tohto tlakomeru môže niekto považovať jeho vyššiu cenu. Avšak vzhľadom k jeho kvalite a funkciám je, podľa môjho názoru, táto cena namieste.

Veľkým plusom pri kúpe je doprava zdarma a päť ročná záruka na tento tlakomer. Aj to svedčí o jeho vysokej kvalite.

Stiahnite si návod na použitie tlakomeru Omron M7 Intelli IT vo formáte PDF (0,99MB).

Dr. Max

Ak vás moderný digitálny tlakomer na rameno Omron M7 Intelli IT zaujal, môžete si ho zakúpiť v e-shope lekárne Dr.Max, a to na stránke drmax.sk. Okrem tlakomerov tu nájdete aj ďalšie zdravotnícke pomôcky a samozrejme lieky, či doplnky výživy. Využiť môžete dopravu zadarmo pri nákupe nad 9,90€, či vernostný program.

Alternatívne produkty

Alternatívou tohto tlakomeru môže byť napríklad Omron M6 AC, ktorý má podobné parametre, avšak nedisponuje možnosťou pripojenia k smartfónu, či PC prostredníctvom bluetooth.

Záverečné zhodnotenie

Digitálny tlakomer na rameno Omron M7 Intelli IT hodnotím veľmi pozitívne. Vyniká prepracovanou manžetou, množstvom doplnkových funkcií a špecialitou – možnosťou prepojenia so smartfónom cez bluetooth. Je vhodný tak do bežnej domácej lekárničky na kontrolné meranie tlaku, ako aj pre náročnejších ľudí, ktorí si potrpia na presnom a kvalitnom tlakomeri.

FAQ

Ako funguje prepojenie Tlakomeru Omron M7 Intelli IT so smartfónom alebo počítačom?
Je to veľmi jednoduché. Stačí, ak na tlakomeri stlačíte jediné tlačidlo. Potom tlakomer vyhľadáte v PC alebo smartfóne a kliknutím ho spárujete so zariadením. Všetky údaje si následne veľmi jednoducho môžete ukladať v aplikácii Omron Connect.

Aké ďalšie doplnkové funkcie má Omron M7 Intelli IT?
Disponuje manžetou, ktorá funguje systémom Intelli Sense. Vďaka nemu sa veľmi potichu a pohodlne natlakuje. Manžeta má merací vak po celom obvode, preto je prakticky nemožné nesprávne ju nasadiť. Okrem toho tlakomer upozorní v prípade, že je manžeta príliš tesno utiahnutá alebo naopak, nedostatočne utiahnutá. Tlakomer detekuje pohyb pri meraní, nepravidelný pulz a rannú hypertenziu. Pri meraní označí vyšší tlak oranžovou LED diódou.

Pre koho je Omron M7 Intelli IT určený?
Siahnuť po ňom môže prakticky ktokoľvek. Je vhodný v prípade, že máte problémy s tlakom. Hodí sa však aj do rodinnej lekárničky na kontrolné merania. Ocenia ho najmä ľudia, ktorí majú radi moderné technológie.

Tlakomer Omron M7 Intelli IT

88,49
9

Dizajn

8.0/10

Jednoduchosť ovládania

10.0/10

Presnosť merania

10.0/10

Doplnkové funkcie

10.0/10

Cena

7.0/10

Pros

 • Detekcia pohybu
 • Systém Intelli Sense
 • Možnosť prepojenia s telefónom
 • Jednoduché používanie
 • Univerzálna manžeta

Cons

 • Vyššia cena

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *