Ako znížiť vysoký krvný tlak?

Pri problémoch s vysokým krvným tlakom je dôležité dodržiavať lekárom stanovenú liečbu. Existujú však aj rôzne spôsoby, ako znížiť tlak svojpomocne. Čo by ste teda mali robiť a čo pomáha na zníženie tlaku?

Tipy ako znížiť tlak

Zmena životného štýlu

Ak je vašim problémom nadváha, mali by ste začať športovať. Doprajte si pravidelný pohyb, aj keby malo ísť len o každodennú prechádzku. Avšak pozor! Pri ťažkej hypertenzii sa nadmerná fyzická záťaž neodporúča.

Zdravá strava.

Čo znižuje tlak v kuchyni? Sú to najmä potraviny s vysokým obsahom draslíka ako zemiaky, sladké zemiaky, banány, melón, sušené ovocie, fazuľa, hrach, či paradajky. Do svojho jedálnička by ste teda mali zaradiť viac ovocia a zeleniny. Naopak, vyradiť by ste mali „tučné“ jedlá a soľ.

Koniec stresom a nesprávnym návykom

V stresových situáciách tlak stúpa. Preto je veľmi dôležité sa okamžite upokojiť. Pomôcť môže spomalenie a prehĺbenie dychu, čiže hlboké dýchanie. Okamžite by ste mali skoncovať so zlozvykmi ako alkohol, cigarety, či káva. Keď sa budete snažiť znížiť krvný tlak svojpomocne, nezabudnite si pravidelne merať krvný tlak doma.