Beper 40121 Merač krvného tlaku na zápästí

V tejto recenzii sa dozviete podrobnejšie informácie a tiež moju skúsenosť s Tlakomerom značky Beper 40121, ktorý slúži na domáce meranie krvného tlaku na zápästí. Digitálny tlakomer Beper 40121 som si vybrala, pretože som hľadala výrobok, ktorý nebude veľmi drahý, ale zato pomerne spoľahlivý.

Problémy s krvným tlakom nemám a tlakomer potrebujem len pre občasné merania, v prípade potreby. Preto sa mi táto cena zdala ideálna a siahla som po ňom.

Čo sa mi páči

Za jeho najväčšiu výhodu považujem práve spomínanú vynikajúcu cenu. Páči sa mi jeho dizajn a to, že tlakomer je malý a teda bez problémov skladný. Oceňujem tiež možnosť uchovania záznamov merania tlaku spolu s dátumom a časom. Uložiť si môžete až 120 záznamov.

Čo sa mi nepáči

Žiadne väčšie chyby som pri tomto tlakomeri nepostrehla. Azda len to, že pri opakovaných meraniach sa namerané hodnoty trošku rôznia. Preto ho neodporúčam ľuďom, ktorí majú problémy s tlakom a musia si hodnoty naozaj precízne sledovať.

Ako vyzerá tlakomer Beper 40121

Beper 40121 Merač krvného tlaku na zápästí - recenziaTlakomer Beper 40121 je predávaný v klasickej kartónovej škatuľke. Okrem samotného tlakomeru tu nájdete návod na použitie a plastové ochranné puzdro, v ktorom môžete tlakomer doma uskladňovať, prípadne ho používať pri cestách.

Samotný tlakomer je malý, avšak jeho displej je dostatočne veľký a údaje na ňom sa dajú bez problémov prečítať. Zapáčilo sa mi najmä telo tlakomeru, ktorý má oválne hrany.

Po otvorení balíčka ma teda nečakalo žiadne nepríjemné prekvapenie a tlakomer bol na prvý pohľad taký, ako som očakávala.

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer je napájaný dvomi AAA batériami, ktoré sa vkladajú z boku. Používa sa veľmi jednoducho. Stačí upevniť manžetu na zápästie a stlačiť jediné tlačidlo, aby sa začalo meranie.

Jeho používanie je teda veľmi jednoduché a zvládnu ho napríklad aj starší ľudia, ktorí sú menej zdatní čo sa týka elektroniky. Namerané hodnoty sa na displeji tlakomera zobrazujú v poradí – systolický tlak, diastolický tlak a pulz.

Podľa informácií v návode tlakomer indikuje tiež nepravidelný srdcový rytmus. Zatiaľ sa mi však nepodarilo zistiť ako, keďže tento problém nemám.

Recenzia Beper 40121 Merač krvného tlaku na zápästíAby som sa presvedčila o presnosti nameraných hodnôt, zopakovala som merania s týmto tlakomerom niekoľko krát za sebou. Hodnoty sa síce líšili, ale naozaj len mierne.

Dovolím si teda povedať, že tlakomer je pomerne presný. Presnosť merania má tiež potvrdzovať to, že ako uvádza výrobca, tento tlakomer meria tlak podľa smerníc Svetovej zdravotníckej organizácie. Predsa len sa však jedná o menej výkonný prístroj, takže určité odchýlky v meraní sú samozrejmosťou.

Pokiaľ ide o výrobcu, Beper je talianska značka. Nejedná sa teda o žiadny nekvalitný čínsky produkt. Beper vyrába drobnú elektroniku do domácnosti, a to priamo vo výrobni v Taliansku. Firma sa prezentuje tým, že pravidelne investuje do nových technológií a zameriava sa nielen na funkčnosť, ale aj dizajn výrobkov.

Alternatívne produkty

Ak hľadáte podobný tlakomer, avšak v nižšej cenovej hladine, odporúčam napríklad značku Sencor. Pozrieť.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Beper 40121 hodnotím vcelku pozitívne. Avšak som nenáročný používateľ, a preto ho môžem odporúčať ľuďom, ktorí tlakomer používajú len na preventívne meranie tlaku.

Ak ste náročnejší užívateľ, prípadne máte zdravotné problémy, určite siahnite po výkonnejšom prístroji, s ktorým máte istotu presnejšieho merania.

Siahnuť po ňom však môžete aj v prípade, že máte už jeden výkonný a kvalitnejší tlakomer a tento sa chystáte používať napríklad len na cestách. Za túto cenu je však Beper 40121 vcelku dobrý a poskytuje základné funkcie.

FAQ

Pre koho je tlakomer Beper 40121 určený?

Tlakomer je vhodný skôr pre nenáročnejších používateľov, ktorých netrápia výrazné problémy s tlakom. Keďže tlak je meraný na zápästí, údaje nemusia byť vždy sto percentne presné.

Aké doplnkové funkcie má tento tlakomer?

Tlakomer poskytuje napríklad možnosť uloženia až 120 nameraných hodnôt, a to spolu s dátumom a časom merania. Môžete si tak sledovať napríklad to, ako sa menia hodnoty krvného tlaku počas dňa. Tlakomer tiež indikuje nepravidelný srdcový rytmus.

Beper 40121 Merač krvného tlaku na zápästí

27,49
8.4

Dozajn

8.5/10

Jednoduchosť ovládania

8.5/10

Presnosť merania

7.5/10

Doplnkové funkcie

7.5/10

Cena

10.0/10

Pros

  • Príjemná cena
  • Pekný dizajn
  • Skladnosť
  • Pamäť nameraných hodnôt

Cons

  • Rôzne hodnoty merania

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *