Tlakomer Omron M3 Comfort

Tento krát vám ponúkam recenziu na tlakomer na rameno Omron M3 Comfort, ktorý používa môj otec. Otec je po šesťdesiatke a má problémy s vysokým krvným tlakom. Ten mu stúpa najmä ak si občas dopraje pohárik alkoholu, prípadne keď sa nahnevá. Tlak mu stúpa pomerne vysoko a v prípade núdze musí užiť pohotovostnú tabletu.

Tento tlakomer od nás dostal ako darček k narodeninám a môžem konštatovať, že sme vybrali dobre. Hľadali sme totiž naozaj kvalitný a spoľahlivý tlakomer. Práve tlakomery Omron patria medzi špičku, čo sa týka tlakomerov. Tento model to dokazuje.

Čo sa mi páči

 • Spoľahlivé a presné meranie tlaku
 • Veľmi kvalitná manžeta, ktorá využíva technológiu Intellisense
 • Manžeta je predĺžená, vhodná aj pre silnejšie paže
 • Veľký a dobre čitateľný displej
 • Farebná indikácia hypertenzie
 • Indikátor nevhodného pohybu pri meraní
 • Indikátor utiahnutia manžety
 • Predĺžená záruka na 3 roky
 • Spĺňa podmienky európskej smernice pre zdravotnícke prostriedky 93/42/EEC
 • Odporúčaný Českou spoločnosťou pre hypertenziu a spĺňa podmienky Európskej spoločnosti pre hypertenziu
 • Obsah balenia – 4 alkalické batérie, cestovné puzdro a dokonca aj sieťový adaptér

Čo sa mi nepáči

 • Tento tlakomer nemá žiadne negatíva

Ako vyzerá Tlakomer Omron M3 Comfort

Tlakomer Omron M3 Comfort

Tlakomer je dodávaný v klasickej kartónovej škatuľke. Oceňujem, že v balení je okrem batérií aj sieťový adaptér. Netreba si teda robiť starosti s dokupovaním ďalšieho príslušenstva.

Okrem toho nájdete v balení aj návod na obsluhu v slovenskom jazyku a puzdro na tlakomer, ktoré využijete napríklad pri cestovaní. Samozrejme, aj záručný list a manžetu.

Vzhľad tlakomera je, dá sa povedať, štandardný. Veľkou výhodou je však jeho veľký displej. Otec si pochvaľuje, že údaje sa dajú veľmi jednoducho odčítať aj z väčšej vzdialenosti. Vhodný je teda aj pre starších ľudí. Telo tlakomera je biele, okolie displeja zvýraznené sivou farbou.

Podrobnejšia špecifikácia

V prvom rade treba podotknúť, že tento tlakomer na rameno je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia problémami s krvným tlakom. Je totiž veľmi presný a spoľahlivý.

Tlakomer Omron M3 Comfort je digitálny tlakomer. Má množstvo užitočných prídavných funkcií a disponuje pamäťou pre dve osoby, pričom každá z nich si môže uložiť až 60 meraní, a to vrátane dátumu a času merania.

Okrem toho funguje aj v režime „Host“. Tento režim je určený na príležitostné merania ďalších osôb, ktoré sa neukladajú do pamäte.

Pokiaľ ide o špeciálne funkcie tlakomeru, treba spomenúť najmä kvalitnú manžetu Intell, ktorá je vhodná aj pre ľudí s pevnejšími pažami, a to až do obvodu 42 cm. Inteligentná manžeta využíva technológiu Intellisense. Ide o to, že manžeta sníma celý obvod paže, nie len jedno miesto. Takto zaručuje veľmi presné merania.

Krabica tlakomer Omron M3 Comfort

Ľudia si často merajú tlak nesprávne, pretože umiestnia manžetu zle. Tu tento problém nehrozí. Nezáleží totiž na tom, ako manžetu pri meraní otočíte. Súčasne však tlakomer LED symbolom indikuje, či je manžeta nasadená správne.

Aj ovládanie tlakomeru je veľmi jednoduché a zvládne ho aj úplný technický antitalent. Stačí stlačiť najväčšie modré tlačidlo.

Namerané hodnoty sa objavia na displeji pod sebou, v poradí systolický tlak, diastolický tlak a pulz. Po pravej strane displeja je grafické znázornenie vyššieho a nižšieho tlaku. Aj človek, ktorý sa v ideálnych hodnotách tlaku nevyzná, teda okamžite vie, či je jeho tlak v poriadku.

Napriek jednoduchosti je však k používaniu ďalších doplnkových funkcií, samozrejme, potrebné prečítať si návod na použitie.

K ďalším užitočným funkciám patrí napríklad to, že prístroj farebne indikuje vysoký tlak. Taktiež dokáže z posledných troch meraní vyrátať priemerný tlak. Okrem toho tiež tlakomer detekuje arytmiu.

Moja skúsenosť s presnosťou merania tlaku na tlakomeri Omron M3 Comfort je pozitívna. Otec si tlak meria pravidelne, práve z dôvodu občasného vyššieho tlaku. Meria si ho vždy doobeda.

Keď sa necíti zle a nemá práve žiadny problém, tlakomer mu spravidla nameria približne rovnaké hodnoty. Došlo však už aj k situácii, kedy bol otec kvôli vyššiemu tlaku hospitalizovaný. Nepomohlo totiž ani užitie pohotovostnej tablety.

Tlak sme mu odmerali doma a neskôr mu bol meraný tlak v nemocnici, klasickým lekárskym mechanickým tlakomerom. Hodnoty boli takmer rovnaké, len s minimálnymi odchýlkami. Myslím, že aj to dokazuje presnosť tlakomeru Omron M3 Comfort.

4home.sk

Tlakomer Omron M3 Comfort kúpite v eshope 4home.sk, je to spoľahlivý eshop so širokým výberom tovaru, kvalitným zákazníckym servisom a s Heureka hodnotením spokojnosti zákazníkov 96%.

Alternatívne produkty

Ak hľadáte naozaj spoľahlivé tlakomery, siahnite určite po značke Omron. Vhodnou alternatívou tlakomeru Omron M3 Comfort je napríklad Omron M6 AC.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Omron M3 Comfort určite odporúčam. Okrem toho, že je naozaj presný a ponúka množstvo doplnkových funkcií, veľmi jednoducho sa používa.

Aj otec, ktorý je už starší človek a v podstate antitalent na akúkoľvek elektroniku a techniku, sa ho naučil používať pomerne rýchlo. Odporúčam ho aj pre seniorov.

Siahnuť po ňom by mali aj ľudia, ktorí majú problémy s krvným tlakom. Na jeho meranie sa totiž môžu spoľahnúť. Tlakomer je predávaný, vzhľadom na jeho kvalitu, za naozaj výhodnú cenu.

Za zmienku určite stojí aj to, že predajca ponúka v súčasnosti na tento tlakomer výraznú zľavu a dopravu zadarmo. Oceníte aj predĺženú trojročnú záruku.

FAQ

Aké sú najväčšie výhody tlakomeru Omron M3 Comfort?
Najväčšou výhodou je presnosť merania. Oceníte tiež jednoduchosť používania. Tlakomer zabezpečí presné meranie aj vďaka Intell manžete, ktorá využíva technológiu Intellisense. Vďaka nej prakticky nie je možné nasadiť manžetu nesprávne.

Pre koho je tlakomer Omron M3 Comfort určený?
Tlakomer by si mali vybrať ľudia, ktorí potrebujú naozaj kvalitný prístroj a presné meranie tlaku. Vhodný je pre seniorov, pre ľudí s vyšším krvným tlakom, ale aj pre tých, ktorí jednoducho chcú za svoje peniaze kvalitu.

Tlakomer Omron M3 Comfort

97,99
9.1

Dizajn

8.0/10

Jednoduchosť ovládania

9.0/10

Presnosť merania

10.0/10

Doplnkové funkcie

10.0/10

Cena

8.5/10

Pros

 • Presné meranie tlaku
 • Kvalitná manžeta
 • Veľký displej
 • Indikácia hypertenzie
 • Predĺžená záruka

Cons

 • Tlakomer nemá žiadne negatíva

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *