Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family

Tlakomer, o ktorom si čosi povieme v tejto recenzii, je súčasťou lekárničky v mojom zamestnaní. Konkrétne ide o tlakomer na rameno značky Hartmann - Tensoval Comfort Family.

Ide o tlakomer, ktorého cena sa pohybuje v strednej hladine. Nie je teda ani z tých úplne najjednoduchších a najlacnejších, no zároveň nepatrí ani medzi top špičkové prístroje v oblasti merania tlaku. Na kontrolné meranie tlaku v zamestnaní, myslím si, že postačuje.

Čo sa mi páči

 • Jednoduchosť používania
 • Dve manžety vo veľkosti M a L – pre štandardné, aj hrubšie paže
 • Trojročná predĺžená záruka
 • Automatické vypnutie
 • Batérie sú súčasťou balenia
 • Veľký displej
 • Pečať „Známka kvality“ Nemeckej ligy pre hypertenziu
 • Technológia Fuzzy Logic pre rýchle a presné meranie

Čo sa mi nepáči

 • Chýba detekcia arytmie
 • Pri silnejšej arytmii skresľuje výsledky merania, respektíve hlási Error. Nie je teda vhodný pre ľudí so srdcovou arytmiou

Ako vyzerá Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family

Hartmann Tensoval Comfort Family tlakomer

Tlakomer je balený tradične – v kartónovej škatuľke. Obsahom balenia sú však hneď dve manžety v rôznych veľkostiach. Zrejme aj to bol dôvod, prečo zamestnávateľ zvolil do lekárničky práve tento tlakomer.

Vďaka veľkostiam manžiet M a L sa totiž hodí v podstate pre každého zamestnanca, keďže je nás čosi cez 30 ľudí s rôznymi fyzickými proporciami. Tlakomer tak môže používať každý.

Okrem toho v balení nájdete aj 4 AAA batérie. Telo samotného tlakomera je oválne, pričom väčšiu časť tvorí práve displej. Ten je ľahko čitateľný a údaje zobrazuje v poradí systolický tlak, diastolický tlak a pulz.

V hornej časti displeja nájde užívateľ údaj o čase a dátume merania. Pod displejom sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie tlakomeru.

Podrobnejšia špecifikácia

Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family je tlakomer na rameno. V skratke sa dá charakterizovať ako jednoduchý na používanie a vhodný pre každého, aj menej zdatného, používateľa.

Ak ho používate bez toho, aby ste si ukladali merania, na odmeranie tlaku stačí naozaj stlačiť len jediné tlačidlo. U nás v zamestnaní sa tlakomer používa práve takýmto spôsobom, teda v prípade potreby si zamestnanec odmeria tlak, pričom údaje si neukladá.

Ak by ste si však svoje merania chceli ukladať, máte možnosť uložiť si až 30 záznamov, a to pre dve osoby. Z týchto záznamov potom tlakomer dokáže vyrátať priemerné hodnoty krvného tlaku.

Dá sa však povedať, že na také účely, ako sa používa tlakomer u nás v zamestnaní, je priam ideálny. Bez ukladania údajov totiž odmeria tlak naozaj rýchlo a pomerne presne.

Pokiaľ ide o presnosť meraní, Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family získal pečať „Známka kvality“ od Nemeckej ligy pre hypertenziu. Takisto bola jeho presnosť potvrdená americkým Združením pre zdokonaľovanie lekárskych prístrojov.

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že presnosť meraní tohto tlakomeru je, dá sa povedať, uspokojivá. V zamestnaní ho používam len občasne, na kontrolné meranie tlaku pri bolestiach hlavy, či nevoľnosti. Spravidla mi pri týchto problémoch nameria nižšie hodnoty tlaku, pričom práve s nízkym tlakom mám občas problémy a súvisiace nevoľnosti. Tomuto tlakomeru teda verím, pokiaľ ide o výsledky merania.

recenzia tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family

Problém s ním však môžu mať ľudia, ktorí trpia srdcovou arytmiou. Ak je ich problém vážnejší, Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family ich tlak nedokáže odmerať a hlási Error. V prípade slabšej srdcovej arytmie je možné tlak odmerať. Avšak pri problémoch s nepravidelnou srdcovou činnosťou siahnite radšej po inom type tlakomeru.

Z ďalších jeho doplnkových funkcií treba spomenúť technológiu Fuzzy Logic, ktorá zabezpečuje rýchle a presné meranie tlaku.

Výhodou sú tiež dve rozdielne manžety vo veľkostiach M (obvod paže 22 až 32 cm) a L (obvod paže 32 až 42 cm), ktoré sú súčasťou balenia. Rovnako používateľ určite ocení aj predĺženú záruku, a to až na tri roky a takisto dopravu zdarma, ktorú predajca pri kúpe tohto tlakomeru ponúka.

prezdravie.sk
Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family si môžete kúpiť v eshope prezdravie.sk, kde nájdete množstvo užitočných produktov pre zdravie a domácnosť. Eshop prezdravie.sk má Heureka hodnotenie spokojnosti zákazníkov 95%. Takisto je držiteľom „Certifikátu pravosti“, ktorý zaručuje originalitu tovaru, záručný a pozáručný servis. Je tiež držiteľom certifikátu „Zelená firma“, pretože prispieva k ochrane životného prostredia.

Alternatívne produkty

Vhodnou alternatívou tohto tlakomeru je napríklad Tlakomer Omron M6 Comfort Intelli, ktorý má navyše detekciu srdcovej arytmie.

Záverečné zhodnotenie

Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family odporúčam v prípade, ak hľadáte tlakomer na občasné kontrolné merania tlaku. Tlak odmeria veľmi rýchlo a pomerne presne. Je preto vhodný aj v prípade, ak ho bude používať viac ľudí (aj vďaka dvom rozličným manžetám).

Avšak neodporúčam ho ľuďom, ktorí trpia srdcovou arytmiou. Pre tých je úplne nevhodný, keďže im nedokáže odmerať krvný tlak.

Ak teda kupujete tlakomer napríklad do domácej lekárničky, pričom nikto v rodine netrpí výraznými problémami s krvným tlakom a srdcom, tento tlakomer je dobrou voľbou. Spolu s predĺženou trojročnou zárukou a dopravou zdarma je to teda vcelku vhodná kúpa.

FAQ

Aké sú najväčšie výhody tlakomeru Hartmann Tensoval Comfort Family?
Za jeho najväčšiu výhodu sa dá považovať rýchle a presné meranie tlaku, ale tiež jednoduché používanie. Ďalšou výhodou je obsah balenia, keďže k tlakomeru sú pribalené dve manžety vo veľkosti M (obvod paže 22 až 32 cm) a L (obvod paže 32 až 42 cm).

Má tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family aj nejaké nevýhody?
Jeho nevýhodou je to, že nemá funkciu detekcie srdcovej arytmie. Pri vážnejších problémoch so srdcovým rytmom nedokáže tlak odmerať.

Tlakomer Hartmann Tensoval Comfort Family

55,60
7.8

Dizajn

7.0/10

Jednoduchosť ovládania

9.0/10

Presnosť merania

8.0/10

Doplnkové funkcie

7.0/10

Cena

8.0/10

Pros

 • Jednoduché používanie
 • Dve manžety
 • Veľký displej
 • Technológia Fuzzy Logic
 • Predĺžená záruka

Cons

 • Chýba detekcia arytmie

Lenka Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *